top of page

M. Bahadırcan Günay

Mimar - Kurucu Ortak

554-145-30 03

Bayram Azel

Mimar - Kurucu Ortak

534-911-47 62

Yıldız’ın orta bahçesinde yapılan konuşmalar ile başlayan bu hikaye. Derin bir arkadaşlığı beraberinde getirdi. Üniversite yıllarında ki yaşanmışlıklar mimari tartışmalar birbirini projelere dönüştürdü.

Okul zamanlarında kendimizi denediğimiz zorlu yarışmalarda alınan dereceler mimarlık alanında başarılar mesleğe olan aşkımızı daha körükleyen sebepler oldu.

Okul sonrası farklı yollar farklı deneyimler kazandırdı bu arkadaşlığa.

Konsept mimarlığı, yarışma mimarlığı, şantiye uzmanlığı, proje alımı ve yönetimi derken mimarl proje üretiminin bütün basamaklarında bulunmaya başladık.

Ülke’nin yaşadığı mühim zor durumlar, deprem, ekonomik kriz, mimari ve inşaai çalışmaların zayıflığı bizi bir yola girmeyi zorladı adeta

Ülkemizin değişen kondüktürlerde
yeniden inşasında hem fikri hem de inşai aşamalarında yer alıp kalkındırmanın bir parçası olmak bizi motive eden bir kısım oldu.

Bu motivasyonla Babil Architects’in kuruluşu üç arkadaşın birleşmesiyle kuruldu.

İsminde olduğu gibi Dünya’yı ve ülkemizi tarih kitaplarına işleyecek güzelliğe ve estetiğe getirmeyi amaçlayan bir motivasyonla başlattık.

Bu günden yüzyıllar öncesinde Dünya’nın yedi harikalarına girmiş olan Babil’in asma bahçelerinden esinlenerek koyduğumuz adımız. Bize sahip olmamız gereken azmi ve hedefi de kendimize getirmekte.

Babil’in mimarları gibi bizde Dünya’nın  mimarları olup bu güzelliğe kendi imzamızı atmaya geldik.

Ekip
bottom of page